Brykietowanie ma długą tradycję, zwłaszcza u producentów mebli z litego drewna, którzy już z charakteru swej produkcji posiadają odpowiedni odpad do brykietowania i tym samym są w stanie podnosić jego wartość przetwarzają go do postaci brykietów, zmniejszyć poziom zapylenia w zakładzie i ułatwić przemieszczanie sypkich odpadów.
Brykietowanie jednak znajduje zastosowanie również w innych dziedzinach, takich jak przemysł maszynowy, gdzie można brykietować wióry z obróbki. Poprzez ich sprasowanie do postaci brykietów materiał zostaje jednocześnie pozbawiany emulsji i olejów.
Brykieciarki serii BRK przystosowane są do pracy jedno- i wielozmianowej. Maszyna wyposażona jest w dolny czujnik poziomu, który automatycznie uruchamia produkcję brykietów o średnicy 65 mm, gdy wymagana ilość materiału zostanie zgromadzona w zasobniku materialu. Frez (rotor) i ślimak dozujący są napędzane przez własne silniki elektryczne. Jednostka sterująca ocenia strukturę materiału i dobiera dozowanie materiału do komory prasy tak, aby brykieciarka produkowała brykiety o optymalnej długości.
Brykieciarkę można wygodnie połączyć z jednostką filtrującą (jednostka filtrująca FBR) lub jednostką cyklonową (system EBS) w celu stworzenia systemu wyciągowy z brykietowaniem, który znacznie ułatwia obsługę odpadów i redukuje zapylenie w miejscu pracy. Prasę brykietującą można również umieścić pod centralnym odciągiem.
Brykieciarkę można uzupełnić o szeroką gamę akcesoriów, takich jak tłumik drgań do mniej ściśliwych materiałów, chłodnica oleju do pracy wielozmianowej, czujnik minimalnego i maksymalnego poziomu materiału do automatycznego brykietowania, konstrukcja do użytku na zewnątrz i wiele innych.
Odpady stolarskie: – trociny, wióry, pył
Odpady rolnicze: – słoma rzepakowa, słoma zbożowa, łodygi lnu i konopi, siano, nasiona traw
Inne odpady: – rozdrobniony papier, poliuretan, torf, araldit (drewno sztuczne ) i wiele innych
W przypadku materiałów innych niż czyste drewno lite zalecamy przeprowadzenie testów na brykieciarce testowej.
Sprzedawane przez nas brykieciarki mają przewagę nad konkurencją:
Podstawowe warunki ściśliwości w brykieciarce to wilgotność max. 12 – 15 % i frakcja max. 15 mm w jednym kierunku, dla słomy ścinki do 20 mm, papier do 20 mm. Niespełnienie tych warunków skutkuje np. zmniejszoną wydajnością brykieciarki, niską jakością brykietu (lub brakiem brykietu), zablokowaniem ślimaka lub jednego z siłowników hydraulicznych lub awarią wyłącznika.
ADAMIK Company, s.r.o.
Nr. identyfikacyjny: 26845318
NIP EU: CZ26845318
Mitrovická 804
739 21 Paskov
Republika Czeska
Bohdan Cymorek
Doradca Techniczno-Handlowy
+48 660 175 950
bohdan.cymorek@adamikcompany.com
ADAMIK Company, s.r.o.
Nr. identyfikacyjny: 26845318
NIP EU: CZ26845318
Mitrovická 804
739 21 Paskov
Republika Czeska
Bohdan Cymorek
Doradca Techniczno-Handlowy
+48 660 175 950
bohdan.cymorek@adamikcompany.com