O Nas

Strona główna | O Nas
Nasza historia sięga 1989 roku, kiedy założyciel firmy inż. Karel Adamík idąc śladami swojego ojca zaczął zajmować się stolarstwem. Wspólnie ze swoim przyjacielem produkowali oryginalne wyroby z drewna takie jak klęczniki, czy duże figury szachowe.

Jak wielu innych stolarzy, również oni w pracy zmagali się z wielkim zapyleniem. I tu właśnie narodził się pomysł wyprodukować urządzenie odpylające. W swoim garażu pan Adamík wtedy zmontował pierwszy odpylacz i przetestował go w warsztacie stolarskim swojego przyjaciela. Odpylacz działał bardzo dobrze i dlatego pan Adamík postanowił wyprodukować kolejne dwie sztuki i skupić swoją uwagę na tej dziedzinie.

Obecnie nasza firma już nie jest wyłącznie synonimem lokalnych odpylaczy workowych i zakres jej działania jest znacznie szerszy.

Kompleksowe rozwiązania zapotrzebowania na odpylanie – od zaprojektowania odpowiedniej jednostki po jej montaż włącznie z systemem rurowym oraz elementami optymalizacji – to nasz standard.

Urządzenia odpylające są głównym, ale nie jedynym obszarem, w którym działamy. Na rynku wypracowaliśmy sobie również dobrą pozycję w zakresie pras membranowych, które znajdują zastosowanie w wielu różnych branżach. Wśród naszych klientów znajdują się firmy działające w zakresie motoryzacji, lotnictwa, firmy zajmujące się produkcją pojazdów szynowych czy produktów dla POP i POS.

Formularz kontaktowy

Aamik cistič

Dziękujemy za wypełnienie formularza, postaramy się odpowiedzieć jak najszybciej.

Bohdan Cymorek
Doradca Techniczno-Handlowy

+48 660 175 950 bohdan.cymorek@adamikcompany.com